Jak interpretować wynik badania hormonów u osoby z trądzikiem?

O czym świadczą poniższe wyniki. Ostatnio oznaczane mialam: dheas- 485 (norma do 385) prolaktyna - 35 (norma do 23) testosteron 4,16 (norma do 2,85) . dodam ze wyniki estradiolu, testosteronu całk., androstendionu, shbg, progesteronu mam ok. Cierpię na tradzik, mam nieregularne cykle.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne odpowiednie testy obciążenia, proponuję udać się do lekarza endokrynologa.