Badania hormonalne i wynik FSH i estradiolu

Dzień dobry. Zrobiłam na polecenie ginekologa badania hormonalne. FSH (ICD-9:L65) wyniosło 24,33. A Estriadol (ICD-9:K99) 10,50. Jak mam interpretować te wyniki? Dziękuję, Małgorzata

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w interpretacji wyników badań hormonalnych istotny jest dzień cyklu, w którym wykonano oznaczenie i normy obowiązujące w danym laboratorium. Biorąc pod uwagę ogólne normy, ma Pani podwyższone stężenie FSH i obniżone estradiolu, co świadczy o wygasaniu hormonalnej funkcji jajników. Pozdrawiam.