Badania hormonalne kontrolne a planowanie ciąży

Pół roku temu robiłam badania TSH. Ze względu na wynik 2,14 zostały zlecone dalsze badania. Wyniki to FT3 4,09, FT4 1,31, ANTYTPO 10. Ponieważ w najbliższym czasie chcę starać się o dziecko zrobiłam badania kontrolne i wynik TSH wyszedł 4,27. Bardzo proszę o informację co może być przyczyną takiej rozbieżności i czy mogę mieć niedoczynność tarczycy, czy np. jest to wpływ np. czynników zewnętrznych i nie powinnam się niepokoić takim wynikiem niepokoić (oczywiście do konsultacji z lekarzem).

Lek. Tomasz Budlewski

A jakieś objawy? Proponuje udac sie do lekarza rodzinnego, pombadaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postepowanie.