Badania hormonalne po poronieniu

Jesteśmy po 1 poronieniu. Z mężem chcemy zrobić badania, aby upewnić się i zminimalizować szanse powtórzenia. Wiemy, że po 1 poronieniu rozszerzona diagnostyka nie jest zalecana przez lekarzy i nie gwarantuje, że do kolejnego nie dojdzie. Jeżeli do poronienia doszło 3 tyg. temu to czy można już zrobić badania tarczycowe i p/ciała tarczycowe? Kiedy zrobić badania hormonów płciowych (FSH, LH, PRL, progestreon,estrogeny, androgeny) i w którym dniu cyklu jakie hormony wykonać najlepiej? dziękujemy.

Aleksander Ropielewski

Może Pani wykonać badania tarczycowe. Badania hormonalne należh wykonać po uregulowaniu okresu w 2-5 dniu cyklu a fsh i lh progestron i estrogeny również w fazie lutealnej cyklu ok 18 dnia cyklu.