Badania hormonalne przed planowaną ciążą

Dzień dobry, Chciałabym prosić o interpretację następujących wyników: TSH 3,30 (0,27 - 4,20) FT3 4,91 (3,10 - 6,80) FT4 11,23 (12,00 - 22,00) L Jestem 26-letnią kobietą, która planuje ciążę w drugiej połowie tego roku. Mam objawy niedoczynności tarczycy, których jest zbyt wiele niestety, by tutaj wymieniać. Do badań skłoniły mnie opuchnięte powieki - czy to przez niski poziom FT4 i powinnam z tym zaczekać do wizyty u endokrynologa, czy też lepiej skonsultować się z lekarzem rodzinnym

Renata GrzechociĹska

Głównym parametrem ocenianym w przypadku schorzeń tarczycy jest poziom TSH u Pani jest prawidłowy. Dlatego proponuję dalej poszukiwać przyczyn złego samopoczucia.