Badania hormonów tarczycy w 27. tygodniu

Witam, jestem w 27 tyg ciąży, na kontrolnej wizycie u lekarza rodzinnego zlecono mi badanie TSH (przy okazji morfologii i moczu) i wyszły mi następujące wyniki: TSH: 4,96 uL/ml (zakres 0,35-4,94) FT3: 2,95 pg/ml (zakres 1,71-3,71) FT4: 0,80 ng/dl (zakres 0,70-1,48). Przepisano mi Euthyrox N25 na czczo. Wizytę u ginekologa mam dopiero za tygodnie.... bardzo proszę informację czy mam przyjmować te leki? czy one wpływają na ciążę? Jakie jest zagrożenie... dziekuje za odp. Ola

Lek. Katarzyna Szymczak

Proszę przyjmować leki, wynik świadczy o niedoczynności tarczycy, w ciąży tsh powinno być poniżej 2,5.
Pozdrawiam