Poziom hormonów tarczycy 3 miesiące po porodzie

Witam, mam wyniki TSH FT3 FT4 32 letniej kobiety 3 miesiące po porodzie TSH 0,323ulU/ml (norma labor. 0,35-4,94) FT3 3,72 pg/ml (norma labor. 1,71-3,71) FT4 1,09 ng/dl (norma labor. 0,70-1048) czy wymaga leczenia taki wynik? w ciąży był Euthyrox 25, po porodzie nie był już przyjmowany zgodnie z zaleceniem lekarza, czy wrócić do tego leku?

Witam Panią,

W chwili obecnej nie powinna Pani wracać do Euthyroxu, bo jest Pani w stanie nadczynności tarczycy, którą Euthyrox może dodatkowo nasilić. Koniecznie proszę wykonać usg tarczycy, czy nie ma Pani jakichś zmian ogniskowych i oznaczyć przeciwciała antyTPO i TrAB.Z wynikami proszę zglosić się do lekarza, być może będzie konieczne leczenie nadczynności, ale wszystko zależy od objawów klinicznych i wyników dodatkowych badań.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz