Badania kontrolne a zachorowalność na nowotwory

witam,chcialbym udac sie so onkologa ,w celu przegladu mojego stanu zdrowia.duzo slysze na temat duzej zachorowalnosci na nowotwory ?czy w tym celu musze miec skierowanie od lekarza rodzinnego

Witam ,Specjaliści onkolodzy zajmują się diagnozowaniem i leczeniem pacjentów z podejrzeniem nowotworu , a nie ich "wynajdywaniem"! W wieku 23 lat proponuję wykonywać 1x/rok rtg płuc , jeśli Pan pali , jeśli nie pali Pan to 1x/2 lata. Poza tym można zrobić sobie 1x/rok badanie usg jamy brzusznej z przestrzenią zaotrzewnową. zż