Jakie badania profilaktyczne w kierunku nowotworów należy wykonywać?

witam jak najlepiej badać się profilaktycznie na nowotwory gdy proszę o takie badania mojego lekarza mówię mu wszystko jak się czuję i co mnie boli, itp. Karze mi robić badanie krwi 0B i całą resztę i moczu, USG red-gen klatki piersiowej robię te badani wszystko jest w prawidłowej normie a gdy proszę o badania markerów nowotworowych mówi że te badania w zupełność wystarczają czy powinienem zmienić lekarza, czy takie badania naprawdę wystarczą?

Podstawowe badania profilaktyczne to: 1.Rtg pluc co rok u palącego - u nie palącego -1x/2 lata ; 2.Usg j.brzusznej z przestrzenią zaotrzewnową-1x/rok. ; 3.bad.PSA i urologa po 40-tym roku życia, ; 4.Kolonoskopia po 50-tym roku życia. Markery są badane u pacjentów,którzy przebyli ch.nowotworową i są podejrzani o wznowę lub rozsiew!!! zż