Możliwość badań profilaktycznych w kierunku nowotworów dla 42-latka

Witam, jestem mężczyzna w wieku 42lat, okolice Katowicw mojej rodzinie było wiele przypadków nowotworu, wszystkie zakończone zgonem. Chciałbym przebadać sie profilaktycznie, gdzie i jak mogę wiarygodnie to zrobić? Słyszałem o badaniu markerów nowotworowych

Badanie markerów nowotworowych zleca się u pacjentów , którzy chorowali na jakiś nowotwór , a teraz lekarze prowadzący pacjenta w obserwacji podejrzewają nawrót choroby. Jeżeli chce Pan w ok.50% ograniczyć ryzyko nowotworu , który może początkowo rozwijać się bezobjawowo , to proponuję : 1.Rtg płuc 1x/rok jeśli Pan pali, jeśli nie , to 1x/2lata , 2.Usg j.brzusznej z przestrzenią zaotrzewnową (nerki)1x/rok, 3.wizyta u urologa i badanie PSA w surowicy (dalsze badanie wg zaleceń urologa), 4.Ok.50-tki kolonoskopia , to tyle , zz