Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania krwi niemowlęcia - interpretacja wyników

Witam, proszę o interpretację wyników krwi mojego rocznego synka. WBC(tys/ul) 12,6 LYM% 71,5 MON% 7,6 NEU% 16 EOS% 3,90 BAS% 1,10 LYM(tys/ul) 9 MON(tys/ul) 1 NEU(tys/ul) 2 EOS(tys/ul) 0,5 BAS(tys/ul) 0,14 LIC(tys/ul) 0,07 RBC(mln/ul) 4,26 HGB(g/dl) 11,9 HCT(%) 35,2 MCV(fl) 83 MCH(pg) 27,9 MCHC(g/dl) 33,8 RDW(%) 13,4 PLT(tys/ul) 396 PDW(%) 11,8 MPV(fl) 7,4 PCT(%) 0,3. Leukogram: segmenty 16, eozynocyty 3, monocyty 8, limfocyty 72, limfoidalne 1. Poikilocytoza RBC. Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Przytoczone wyniki badań świadczą o toczącym się stanie zapalnym. Ze względu na młody wiek dziecka zakładam, że dziecko jest przeziębione.

Niestety nie pisze Pani z jakiego powodu wykonywane było badanie oraz jakie objawy obserwuje Pani u dziecka. Morfologia jest badaniem, które interpretuje się na podstawie uzyskanych informacji z badania i wywiadu lekarskiego. Z tego względu zachęcam Panią do wizyty u lekarza zlecającego badanie, który ustali dalsze postępowanie.

Wskazane jest wykonanie kontrolnej morfologii za miesiąc w celu obserwacji granicznych wartości hemoglobiny i układu czerwonokrwinkowego.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy