Badania krwi po zapaleniu noso-gardzieli

Witam, Moja córeczka ma 5 lat. Ostatnio miała zapalenie noso-gardzieli, które leczyliśmy przez 10 dni Zinnatem. Po 4 dniach od zakończenia kuracji zrobiliśmy pełną morfologię według zaleceń lekarza. Dziś otrzymałam wyniki i trochę mnie one niepokoją. Leukocyty 11,49 (5,50-15,50), płytki krwi 514 (210-490), PCT 0,46 (0,17-0,35)Neutrofile 6,91 (1,80-7,70), Neutrofile 60,1 (25-60%), OB 35 . Wartości leukocyty i neutrofile mieszczą się w granicach norm ale córka nigdy nie miała aż tak wysokich.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wszystkie podane nieprawidłowości najpewniej są wynikiem przebytej infekcji bakteryjnej. Póki co nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju - wyniki nie zdążyły się jeszcze unormować. By to potwierdzić, może Pani wykonać kontrolne badania dziecku za jakieś 2-3 tygodnie.