Jak interpretować wynik badania krwi u dziecka z powiększonymi węzłami chłonnymi?
Witam, mój syn ma mocno powiększone węzły chłonne. Lekarz stwierdził bakteryjne zapalenie węzłów, ale dziwi mnie to bo crp wynosi 12,6. Natomiast wynik rozmazu krwi nie odbiega od normy, czy mogę prosić o interpretację? MR5 - leukocyty 20,8 tys/µl MR5 - erytrocyty 4,72 mln/µl MR5 - hemoglobina 12,8 g/dl MR5 - hematokryt 38,0 % MR5 - MCV 80,5 fl MR5 - MCH 27,1 pg MR5 - MCHC 33,7 g/dl MR5 - płytki krwi 399,0 tys/µl 210 490 N MR5 - RDW-SD 41,9 fl 35,1 43,9 N MR5 - RDW-CV 14,1 % 11,6 14,4 N MR5 - PDW 10,7 fl 9,8 16,1 N MR5 - MPV 9,2 fl 9,4 12,6 L MR5 - P-LCR 18,4 % 19,2 47 L MR5 - PCT 0,37 % 0,17 0,35 H MR5 - neutrofile

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
bez zapoznania sie ze wszystkimi wynikami i ich normami nie można się wypowedzięć. proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry i kierowąć sie jego zaleceniami.