Badania krwi pod kątem hormonów tarczycy

W odstępie 30 dni wykonałem dwa badania krwi pod kątem tarczycy. Pierwsze: TSH 5,73 µIU/ml (za duże) FT4 19,67 pmol/l FT3 6,91 pmol/l (za duże) Drugie: TSH 1,94 µIU/ml FT4 1,05 ng/dl Zatem w normie. Jednak USG wykazało zmiany w tarczycy. W każdym płacie po kilka ognisk "silnie hipoechogenicznych z pojedynczym hiperechogenicznym wtrętem". "Gruczoł wykazuje cechy budowy nieco niejednorodnej, hipoechogenicznej. Przepływy naczyniowe PD obniżone". Węzły w normie. Co to może być?

Renata GrzechociĹska

Wskazane jest wykonanie biopsji cienkoigłowej, aby postawić ostateczną diagnozę. Proszę udać się do endokrynologa.