Badania krwi u dwulatka

Dzień dobry. Mam dwuletniego chłopca. Jest ogólnie zdrowy, wagę ma w normie, ale jest szczupły. Z tego powodu skierowano go na badania krwi, które wykonaliśmy nieświadomie w trakcie ostrej infekcji. Wynik żelaza: 37 (norma 65-175). Leukocyty: 17,0; Hb: 12,6; RBC: 4,61; Ht: 38; MCV: 84; pozostałe wyniki w normie. Dziecko je ok. 30-40 dkg mięsa i 3-5 jajek tygodniowo. Czy musi mieć podawane żelazo (np. Ferrum Lek)? Jakie są normy żelaza dla dwulatka?

Lek. Tomasz Budlewski

normy sa takie jak podane powyzsze. a co to za infekcja? proponuje zglosic się do lekarza pediatry.