Czy te wyniki mieszczą się w normie?

Mam 39 lat, jestem kobietą, oto moje wyniki: morfologia - RBC 4,51, WBC 9,5, HGB 11,6, HCT 35,7, MCV 79, MCH 25,7, MCHC 32,5, RDW 12,6, PLT 304, MPV 9,6, PCT 0,3, PDW 17,0, OB 17. Może to istotne, ale kiedyś miałam niskie żelazo, po przyjęciu 1 opakowania tabletek z żelazem wzrosło do 65, a miłam 46. Robiąc teraz wyniki morfologii byłam w trakcie miesiączki, proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Witam,

w przedstawionych wynikach za niski jest poziom hemoglobiny, hematokrytu, mała objętość krwinki czerwonej, parametry wysycenia hemoglobiną na dolnej granicy. Całość sugeruje niedokrwistość z niedoboru żelaza. Miesiączka nie powinna aż w takim stopniu mieć wpływu na wynik. Proponuję wykonać jeszcze raz morfologię (nie w trakcie miesiączki) i koniecznie oznaczyć parametry gospodarki żelazowej (stężenie żelaza, TIBC).

Pozdrawiam