Wyniki 6-latki, która nie chce jeść mięsa

Witam, moja córeczka ma 6 lat, nie chce jeść mięsa. Zrobiliśmy morfologoię, oto jej wyniki: OB - 8; WBC - 6,7; RBC - 3,88; HGB - 10,4; HCT-30,1; MCV - 78; MCH - 26,7; MCHC - 34,5; RDW - 13,9; MPV - 7,9; PDW - 14,5; PLT - 217; PCT - 0,2; LYM - 3,4; LYM% - 51,4; MON - 0,7; MON% -11,1; GRA - 2,6; GRA% - 37,5: ŻELAZO - 71,1. Byliśmy u pediatry - mamy stosować FERRUM 5 ml przez miesiąc. Czy miesiąc wystarczy? Niepokoją mnie podwyższone limfocyty i monocyty.
ponad rok temu

Witam,

w przedstawionych wynikach obniżona jest liczba czerwonych ciałek krwi, hemoglobiny, hematokrytu, wskaźniki krwinkowe mieszczą się w normie, ale na dolnej granicy (MCV, MCH,MCHC). Żelazo jest w normie, ale bliżej dolnej granicy, co wobec cech anemii skłoniło lekarza do leczenia. W niedoborach żelaza zwykle potrzebne jest 3-miesięczne leczenie, tu przy jeszcze prawidłowym poziomie żelaza lekarz zdecydował o krótszym okresie leczenia, po 3 tygodniach można też wykonać badania kontrolne, jaka jest odpowiedź na prowadzone leczenie, być może również tym sugerował się lekarz. Proszę stosować się do jego zaleceń.

Pozdrawiam.