Badania krzywej cukrowej i HOMA IR

Wyniki krzywej cukrowej na czczo 6,36, po 1h. 10,72 i po 2 h 2,40, insulinowej - na czczo 5,6, po 1 h 223, po 2 h 17,6. Laboratorium wydając wyniki zapytało czy leczę się na trzustkowe i samodzielnie zleciło wynik HOMA IR. Wyszedł 1,56 .... Proszę o WSTĘPNĄ interpretację i wskazówki co do trybu dalszego postępowania. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

A wynik po 2 godzinach to 2,4 czy 12,4? Konieczna konsultacja diabetologiczna.