Badania na choroby weneryczne

Witam, mam stałego partnera w związku z czym chciałabym rozpocząć kurację antykoncepcyjną tym samym nie używać prezerwatyw. Oboje mieliśmy wcześniej partnerów i chciałabym kompleksowo się zbadać z partnerem na choroby weneryczne itp. Jakie powinnam zrobić badania? dziękuję za odpowiedź
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim HIV (badanie można zrobić bezpłatnie), HCV i HBV (choć tutaj należy upewnić się, czy nie było się szczepionym na WZW B).
Dodatkowo można się przebadać w kierunku kiły i rzeżączki, choć te 2 choroby dają charakterystyczne objawy kliniczne, które na pewno zostałyby zauważone po kilkunastu tygodniach.
W przypadku kobiet ważne jest też regularne (nawet pomimo współżycia z prezerwatywą) wykonywanie cytologii szyjki macicy.