Badania na listerioze w 5. miesiącu ciąży

Jestem w 5 miesiącu ciąży robiłam badania na listerioze oto wyniki : Ig M sereotyp 1/2a pozytywny sereotyp 4b negatywny Ig A sereotyp 1/2a negatywny sereotyp 4b negatywny Ig G sereotyp 1/2a pozytywny sereotyp 4b graniczny. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji tych wyników. Mój ginekolog powiedział mi że te badania są zbędne i nie powinnam ich robić czuje się bezradna.bardzo proszę o pomoc, dużo czytam w internecie, ale bardzo zależy mi na opinię specjalisty.dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie ma Pani objawów klinicznych oznacza to, że miała Pani w przeszłości kontakt bakterią listerii. Nie ma w tym momencie zagrożenia dla Pani zdrowia i dla zdrowia dziecka spowodowanego listeriozą.