Badania po toksoplazmozie siatkówki oka

Witam bardzo prosze o interpretacje wynikow toksoplazmozy:W 1999 roku przebylam toksoplazmoze siatkowki oka.Po wyjsciu ze szpitala wynik IgM oraz IgG ujemne.2009 rok wyniki : IgM ujemny, IgG dodatni(17,0 IU/ml) Dzisiejsze wyniki: IgM ujemny IgG 528,9 IU/ml Prosze o fachowa opinie.Z wyrazami szacunkuKamila

Nie leczymy wyników, leczymy pacjenta. Toxopl. oczna wymaga leczenia tylko i wyłącznie w przypadku zajęcia siatkówki w okolicy plamki,blisko tylnego bieguna oka. Zmian obwodowych nie leczymy, stare blizny oglądamy co 6 miesięcy. Sam wzrost miana p-ciał IgG ocenia lekarz chorób zakażnych lub Pani lekarz rodzinny. Inaczej sprawa wygląda, jeżeli Pani planuje ciążę, wtedy bym przeleczyła i zachodziła po 2-3 miesiącach.. Pozdrawiam