Badania poziomu AMH a mikrogruczolak przysadki mózgowej

Dzień dobry! Panie doktorze wczoraj pisałam o interpretację moich wynikow AMH mój wynik 10,27 wiek 28 lat, dodac iż mediana wynosi 2,27 w wieku 26-30 lat -95%RI NG/ML 0,17-7,37,czyli prawidłowy wynik jest do 7,37 ? Stwierdzono u mnie mikrogruczolaka przysadki mózgowej 2mm,stosuje od 2 lat bromergon oraz leki na tarczycę.Chciałabym zapytać jakie leczenie dalej będzie konieczne? Miesiączki mam regularne ,lecz skąpe przy bromergonie.Czy czeka mnie laparoskopia?Staramy się o dziecko bezskutecznie.

Piotr Pilarski

Dobrze to Pani rozumie do 7,37. Podejrzewam, że prolaktyna u Pani jest podwyższona to powoduje problemy z zajściem w ciążę. Przy tak małym gruczolaku nikt nie podejmie się operacji i jedyną metodą leczenia jest podawanie leków.

Pozdrawiam.