Mikrogruczolak przysadki mózgowej a poronienie

Witam, mam 21 lat. 30 listopada poroniłam w 5-6 tygodniu. Tydzień przed poronieniem brałam przepisaną przez lekarza luteinę i duphaston, jednak to nie pomogło. W związku z tym rodzi się moje pytanie. Wcześniej leczyłam się i leczę nadal bromergonem 0.5 tabletki dziennie, teraz prolaktyna jest na poziomie 15. Jak były dwie kreseczki od razu przestałam brać Bromergon. W dodatku mam mikrogruczolaka przysadki mózgowej, ale nie związany z PRL ani żadnym innym hormonem. Co zrobić, żeby nie poronić?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, najlepiej jak celem porady uda się Pani do lekarza ginekologa, jednakże nie wydaje się żeby mikrogruczolak miał wpływ na poranienie w Pani przypadku. Poronienia na wczesnym etapie ciąży mogą mieć bardzo zróżnicowany charakter. Pozdrawiam