Badania poziomu progesteronu i estrogenu po rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, lekarz ginekolog dał mi skierowanie na badanie krwi dot. progesteronu i estrogenu i jednocześnie receptę na tabletki antykoncepcyjne. Powiedział żebym zaczęła je brać od pierwszego dnia miesiączki, a że wypadł on na drugi dzień po wizycie to wzięłam już dwie tabletki. Kiedy powinnam iść na te badania żeby nie było problemu z wynikami. Pozdrawiam

Witam!
Wykonanie oznaczeń hormonów podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych (które zawierają hormony) wydaje się być bezcelowe - wyniki będą zawyżone. Podejrzewam, że lekarz miał na celu oznaczenie hormonów przed rozpoczęciem przyjmowania antykoncepcji, ale być może zapomniał o tym powiedzieć lub nie do końca się Państwo zrozumieliście. W celu wyjaśnienia wątpliwości najlepiej skontaktować się z lekarzem zlecającym badania.