Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie badania wykonać przed rozpoczęciem antykoncepcji?

Witam. Jakie badania powinna mi zlecić moja ginekolog aby dostosować dla mojego organizmu odpowiednie tabletki antykoncepcyjne? Kiedyś słyszałam że powinno się zrobić badania dotyczące poziomu hormonów ale gdy spytałam o to moją Panią doktor usłyszałam że to nieprawda. Jak to więc jest? Pozdrawiam
ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Przed rozpoczęciem zażywania tabletek dwuskładnikowych radziłabym wykonać badanie krzepliwości krwi, tak by nie narażać się na wysokie ryzyko wystąpienia zakrzepicy żylnej, jeśli okaże się że jest Pani ku niej predestynowana. Jest to najczęstsze z poważnych powikłań stosowania tabletek dwuskładnikowych, a dotyka zwykle kobiet, mających skłonność do zakrzepicy, dlatego warto to wykluczyć.

Preparaty antykoncepcyjne dostępne obecnie na rynku nie różnią się od siebie bardzo. Wszystkie zawierają ten sam syntetyczny estrogen oraz jeden z kilku odpowiedników progesteronu. Różnią się również nieco dawką hormonów. Wszystkie one powinny zapewnić skuteczną ochronę antykoncepcyjną. W zależności od ewentualnego pojawienia się efektów niepożądanych przy danym preparacie rozważa się jego zmianę na inny, zawierający inną dawkę estrogenów lub inny rodzaj progesteronu. Trudno natomiast przewidzieć reakcję organizmu na dany specyfik przed rozpoczęciem jego przyjmowania, gdyż jest ona często bardzo indywidualna.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy