Kiedy skończy mi się miesiączka?

Mam 22 lata, 3 miesiące temu urodziłam bliźniaki i zaczęłam stosować C**** (doustny preparat antykoncepcyjny zawierający tylko progestagen). Zakończyłam karmienie i lekarz przepisał mi B**** (lek obniżający poziom prolaktyny) na zatrzymanie pokarmu, po czym poczekałam na miesiączkę i zaczęłam stosować inne tabletki antykoncepcyjne (nie pamiętam już nazwy). Od kiedy je zaczęłam brać, cały czas mam miesiączkę - już teraz trwa ona OKOŁO 6 TYGODNI. Byłam u lekarza, kazał mi dodatkowo do tych tabletek brać P**** (syntetyczna pochodna progesteronu). Tabletki brałam do końca, po czym zaczęłam stosować zgodnie z radą lekarza M**** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) bez przerwy 7 dni. Mam już dość krwawienia, źle się czuję i jestem juz osłabiona, ale nie chcę rezygnować z antykoncepcji!! Może lekarza mam zmienić! Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie wyraźnie jest związane z przyjmowaniem przez Panią hormonów. Możliwe, że dolegliwość ta minie po wybraniu przez Panią kilku opakowań. Jeśli tak się nie stanie, konieczne będzie odstawienie tabletek (lub ewentualnie próba zmiany na jeszcze inny preparat).

Pozdrawiam serdecznie!