Zmiana tabletek jednoskładnikowych na dwuskładnikowe

Witam! Mam pytanie od około 40 dni przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Azalia, mam 3-miesięczne dziecko i jeszcze parę dni temu karmiłam piersią - raz do dwóch razy dziennie, ale już nie karmię stosując te tabletki. Przez pierwsze 20 dni miałam krwawienia, teraz jem drugie opakowanie i po 7 dniach znów wystąpiły krwawienia. Czy jak skończę to opakowanie mogę wrócić do tabletek antykoncepcyjnych, które stosowałam przed ciążą? Te tabletki powinno się zacząć w pierwszym dniu miesiączki, a mnie zależy na szybkiej antykoncepcji i myślę, że mogłabym zacząć stosować te tabletki zaraz po skończeniu azali. Czy tak można czy trzeba czekać na okres?

Witam serdecznie! W przypadku zmiany preparatu jednoskładnikowego na dwuskładnikowy możliwe jest rozpoczęcie nowego opakowania w dowolnym dniu. Ze względu na możliwe obniżenie skuteczności antykoncepcyjnej, wskazane jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni. Decyzję o możliwości powrotu do stosowania dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych powinien podjąć jednak lekarz po uprzednim Pani zbadaniu. Zachęcałabym zatem do skontaktowania się ze swoim lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam