Zmiana tabletek antykoncepcyjnych dwuskładnikowych na jednoskładnikowe

Brałam tabletki antykoncepcyjne Yasmin, jednak odstawiłam je i nie biorę nie cały miesiąc. Chciałabym zacząć od nowa jednak wolałabym brać jednoskładnikowe. Mam jeszcze jedno opakowanie Yasmin- dwuskładnikowych. Czy mogę wziąć to opakowanie dwuskładnikowych a zaraz po tym rozpocząć branie jednoskładnikowych i już przy nich pozostać? Czy antykoncepcja będzie zachowana czy nie ma to sensu?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu oraz wykluczeniu przeciwwskazan będzie można określić odpowiednie postępowanie.