Badania toksoplazmozy a poronienie

witam. toxo IgG=329,40 (>3 reaktywny), IgM=1,34 (>1 reaktywny), w 2012 roku moje wyniki to IgG=360, IgM=0,4, awidnosc=0,6. Czy to spowoduje poronienie jesli jestem w ciazy? Czy to jest ponowne zakazenie czy pierwotne? Jak dlugo juz moge ja miec? Jak dlugo nieleczona sie utrzymuje? Jak dlugo trwa leczenie? Czy podczas leczenia moge starac sie o dziecko jesli w przeszlosci mialam problemy z zajsciem w ciaze i pierwsza poronilam?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wyniki badań świadczą o przebytym zakażeniu. Niemniej jednak warto udać się na wizytę do lekarza prowadzącego ciążę.