Badania w kierunku jaskry

Witam. Podczas kontroli okulistycznych wywolanych problemami alergicznymi wyszla u mnie potrzeba specjalistycznych badan na jaskre. Cisnienie 20-21 przy krotkowzrocznosci, obecnosc jaskry w rodzinie oraz widocznosc tecz. Badania mam w kwietniu, jednak w zeszlym tygodniu podczas badan do pracy lekarka zauwazyla lekko rozszerzone zrenice. Czy powinnam sie martwic? Moze powinnam dac sie chociaz do lekarza rodzinnego aby ocenil moj stan i ew. przepisal jakies krople? Dziekuje za odpowiedz.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, powinna Pani skonsultować się z okulistą, który po zbadaniu wskaże dalsze postępowanie. Pozdrawiam