Czy wynik badania w kierunku GBS jest prawidłowy?

witam, odebrała ostatnio wynik na obecnosc paciorkowsców GBS, wymaz z pochwy ujemny, wymaz z odbytu dodatni. Planowane CC za 10 dni, czy powinnam sie martwic?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

GBS oznacza się w celu ustalenia czy jest potrzebna profilaktyka antybiotykowa w czasie porodu. Przy dodatnim wyniku podaje się antybiotyki mamie w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa okołoporodowego zapalenia płuc u niemowlęcia.