Co oznacza wynik badania wymazu z przedsionka pochwy i odbytu?
Witam, robiłam badania wymazu z przedsionka pochwy i odbytu w kierunku GBS w 35tc i chciałabym zapytać co oznacza wynik: Wyhodowano : 1. Pałeczki Gram (-) - liczne kolonie 2. Enterococcus spp. - liczne kolonie 3. Lactobacillus spp. - liczne kolonie Uwagi: 1. Nie uzyskano wzrostu Streptococcus agalactiae 2.Nie uzyskano wzrostu Gardnerella vaginalis 3. Nie uzyskano wzrostu grzybów drożdżopodobnych

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Takie badanie robi się aby stwierdzić, czy występują u Panii bakterie Streptococcus agalactiae (w skrócie GBS), które są naturalną florą organizmu człowieka, jednak mogą być groźne dla dziecka w trakcie porodu. Dlatego jeżeli wynik jest dodatni, to w trakcie porodu podaje się antybiotyk. Jeśli wynik jest ujemny, to profilaktyka antybiotykowa nie jest potrzebna. Polecam artykuł dr Nicole Sochacki-Wójcickiej na ten temat. https://mamaginekolog.pl/gbs-co-to-takiego/