Badania w kierunku owsicy u dziecka

Proszę mi powiedzieć jakie badanie jest najbardziej wiarygodne by stwierdzić owsice u dziecka? Na co zwrócić uwagę w warunkach domowych

Aleksander Ropielewski

Najlepszym sposobem jest przyklejenie taśmy klejącej w okolicy odbytu na noc. Jezeli występuje owsica to pasożyty przykleją się do taśmy. Podczas leczenia poza leczeniem farmakologicznym konieczne jest wypranie i wyprasowanie bielizny, ręczników oraz pościeli wszystkich domowników.