Czy mogę mieć owsiki?

Witam, Dziś rano chciałem wykonać badanie kału w celu zrobienia ksiażeczki sanitarno-epidemiologicznej. Podczas próby pobrania probówki zauważyłem coś białego , wyglądało na owsika. Odrazu kupiłem tabletki na owsiki. Pytanie wygląda następująco. Czy w badaniu na SS wyjdzie, że w moim organizmie obecne są pasożyty? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Niestety, badanie w kierunku SS jest wykonywane jako posiew (ocenia się, czy jest wzrost bakterii na pożywce) i nie wykaże ono owsicy, ani też innych pasożytów. Do wykrywania owsicy wykorzystuje się badanie mikroskopowe wymazu z okolicy okołoodbytowej (materiał do badania pobiera się za pomocą samoprzylepnej taśmy celofanowej naklejanej na skórę w okolicy odbytu – test taśmy celofanowej). Badanie kału na pasożyty nie ma zastosowania, ponieważ jaja owsików nie są wydalane z kałem. Jeśli chodzi o inne pasożyty, właściwą metodą diagnostyczną byłoby badanie kału na pasożyty, powtórzone 3x w odstępach 2-3 dniowych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty