Domowe sposoby na pozbycie się pasożytów

Jakie są domowe sposoby na pasożyty? Słyszałam tylko o pestkach dyni. Czy to prawda, ze wiekszosc z nas jest zarobaczona? Czy swędzenie odbytu i pobolewanie brzucha zawsze swiadczy o owsikach czy mogą to być również inne pasożyty? Jakie badania warto zrobić, aby to sprawdzić? czy na USG brzucha lub w podstawowych badaniach krwi cokolwiek wyjdzie?

Nie ma skutecznych, domowych sposobów na pozbycie się pasożytów. W przypadku świądu odbytu jedną z wielu przyczyn może być owsica. Zadna inna choroba pasożytnicza nie wywołuje świądu odbytu. Aby sprawdzić zakażenie pasożytnicze nalezy wykonać trzykrotne badanie kału. Aby ustalić przyczynę świądu odbytu polecam udać się do proktologa.