Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chusta lekarska - opatrunek szczęki

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć szczękę za pomocy trójkątnej chusty.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety badanie kału w kierunku bakterii salmonella czy shigella nie wykrywa pasożytów, w tym owsików – to osobne badanie, do którego próbki kału są inaczej pobierane.

Tutaj więcej informacji na temat badania kału w kierunku owsików: https://portal.abczdrowie.pl/pasozyty-owsiki-glista-tasiemiec-lamblia.

Poza badaniem kału można również pobrać tzw. wycier z odbytu, który także pozwala zidentyfikować pasożyty bytujące w końcowym odcinku układu pokarmowego.

Jeżeli obawia się Pani, że może Pani dokuczać owsica, wówczas niestety konieczne będzie zebranie kolejnych próbek kału – w badaniu mikroskopowym poszukiwane będą larwy, jaja lub postać dorosła tych pasożytów. Warto jednak pamiętać, że niekiedy konieczne jest nawet kilkukrotne powtórzenie badania, ponieważ nie zawsze z łatwością daje się wykryć owsicę. Dlatego też często lekarze przepisują odpowiednie leki przeciwpasożytnicze tylko na podstawie objawów i dolegliwości zgłaszanych przez pacjenta.

Być może zainteresują Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-kalu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy