Czy to może być fragment jakiegoś pasożyta?

Dzień dobry, znalazłam w kale dziwną długą "nitkę". Przypominała żyłkę. Miałam robione badania kału w kierunku pasożytów, jednak nie stwierdzono ich obecności. Czy to możliwe że ta nitka to fragment jakiegoś pasożyta, którego obecność nie pojawiła się w badaniu? Raczej nie jadlam niczego co miałoby "żyłkę" o takiej długości
KOBIETA, 19 LAT 3 miesiące temu

Test na krew utajoną w kale

Czy wiesz, na czym polega test na krew utajoną w kale? Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, obejrzyj nasz filmik. Lek. Łukasz Dubielecki opowiada o tym badaniu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry, niestety na podstawie samego opisu ciężko będzie określić czym była wspomniana „żyłka” w Pani kale. Istnieje prawdopodobieństwo, że był to pasożyt np. glista ludzka, która wyglądem przypomina białą długą nitkę. W związku z tym, że nie mówi Pani, kiedy wykonywane były ostatnie badania, warto byłoby je powtórzyć, ponieważ pomimo tego, że ostatnio nic nie wykryto, mogło dojść do nowego zakażenia i rozwoju pasożyta do stadium postaci dorosłej, która to właśnie została wydalona. Nawet jeśli kał badano w ostatnich dwóch tygodniach, może się zdarzyć tak, że w danej próbce nie znalazły się jaja.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/pasozyty-owsiki-glista-tasiemiec-lamblia

https://portal.abczdrowie.pl/pasozyty-i-bakterie-moga-zmienic-sposob-myslenia

https://portal.abczdrowie.pl/znak-ze-pasozyty-gniezdza-sie-w-twoim-ciele-nie-lekcewaz

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty