Badania wykonane w 12. tygodniu ciąży

Witam, Mam 34l i jestem obecnie w 12 tc. Dodam że od 2 mies. przebywam w domu i nie miałam żadnych plam, wysypki ani temperatury. Tydzień temu lekarz zlecił mi badania .Wynik jaki odebrałam zaszokował mnie. IgG >500 IU/ml przy normach dodatni: >=10 oraz IgM 1,430 przy normie dodatni:>=1,0 metoda ECLIA. Dodam że 09.2012 robiłam IgM- wynik ujemny i IgG 1363 IU/ml przy normie dodatni>=10. Wykonałam dziś badanie na awidność ale wynik odbiorę za14 dni.

Lek. Tomasz Budlewski

Ale o jakie przeciwciała chodzi? Różyczka toksoplazmoza cytomegalia? Wyniki wskazują na świeże zakażenie. Czasem zwłaszcza u dorosłych przebieg tych zakażeń może być skąpoobjawowym. Cytomegalia jest powszechnie występującym wirusem, łatwo mozne dojść do zakażenia. Teoretycznie to świeże zakażenie jest ewentualnie niebezpiecznego dziecka ale proszę sie nie niepokoić... To ze ma Pani takie wyniki badania to nie znaczy ze od razu dziecko musi być chore. Proszę udać sie do ginekologa który obejrzy wyniki zbada Panią i rozwieje watpliwości. Nie ma sie czym martwić na zapas. Poza tym IgM niewiele przekracza normę.