Czy ja mogę starać się o dzidziusia?

Witam, właśnie odebrałam wyniki na cytomegalię, toksoplazmę i różyczkę, a ponieważ planuję ciążę w najbliższym czasie, chcę się upewnić, czy nie ma przeciwwskazań do tego. Oto moje wyniki, które mnie niepokoją: Toxoplasma IgM ilościowo 3.0 AU/ml, wynik ujemny AU/ml min 0-max6, wynik wątpliwy AU/ml min6-max10, wynik dodatni AU/ml >10 Toxoplazma IgG ilościowo 3.0 IU/ml, min 0.0 max 8.8; cytomegalia(CMV) IgM 8.0, cytomegalia IgG - ilościowo 2.9 IU/ml, min 0.0-max 0.4 H; różyczka IgG 35.9 IU/ml, min 0.0- max 10.0 H, różyczka IgM jakościowo ujemny. Proszę o interpretację.
ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie

Witam,

uzyskane wyniki wskazują na istnienie odporności na zachorowanie na różyczkę (nie zachoruje Pani na nią ponownie), brak odporności i przechorowania toksoplazmozy. Co do cytomegalii, to prosiłabym o określenie norm dla IgM.

Pozdrawiam