Proszę o interpretacje wyników na Toxo

Witam, bardzo proszę o interpretację wyników, jakie odebrałam z badań w kierunku toxo. Toxoplazma IgM ilościowo 3.0 AU/ml. Interpretacja wyników: wynik ujemny - AU/ml 0-6; wynik wątpliwy AU/ml 6-10, wynik dodatni AU/ml >10. Toxoplazma IgG ilościowo 60.3 IU/ml 0.0 - 8.8 H. Czy takie wysokie IgG oznacza, że jestem chora??!! Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź. Dodam, że jestem w 20 tyg. ciąży. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Poziom IgG jest wskaźnikiem przebytej infeckci, nie obecnie trwającej, o czym świadczyłby wysokoi poziom IgM. W trakcie ciąży niebezpieczny jest właśnie wzrost IgM, gdyż oznacza aktualnie toczący się proces chorobowy, a to stanowi poważne zagrożenie dla płodu. Wysoki poziom IgG, co ma miejsce w Pani przypadku, świadczy o przebyciu zakażenia przed ciążą i odporności na zachorowanie, więc nie ma Pani powodoów do niepokoju.