Badanie ASO u 10-latka

U syna 10l. ASO wynosi ponad 500 , w ubiegłym tygodniu przechodził infekcję wirusową, teraz czuje się już dobrze. W ubiegłym roku ASO było na podobnym poziomie. Czy konieczne jest przeleczenie go antybiotykiem, mimo braku objawów infekcji?

Lek. Tomasz Budlewski

a czy były usuwane migdałki podniebienne? proponuję udac się do lekarza pediatry. po badaniu będzie można określic odpowiednie dalsze postępowanie.