Badanie beta-hCG - czy ten wynik oznacza, że jestem w ciąży?

Zrobiłam badanie i wyszło mi hCG 76,85. Lekarz powiedział, że to niski wynik, ale nie do końca określił, czy to oznacza jakieś początki ciąży. Teraz nie wiem co dalej, a miesiączki nie mam od stycznia, bolą mnie piersi cały czas, trochę jajniki.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przyjmuje się, że wynik beta hCG powyżej 5 mIU/ml jest dodatni, co oznacza ciążę. Pani wynik wskazuje na 3-4 tydzień ciąży. Chociaż trudno to stwierdzić z całą pewnością, ponieważ normy beta-hCG są bardzo szerokie. W prawidłowo rozwijającej się ciąży stężenie beta hCG powinno się podwoić po upływie 2 dni. Dlatego proponuję kolejne oznaczenie beta-hCG. Jednak badaniem rozstrzygającym jest usg.
Pozdrawiam