Badanie cholesterolu całkowitego w surowicy

Witam o czym takie wyniki krwi mogą świadczyć: liczba neutrocytów 3.34 G/l, liczba limfocytów 2.98 G/l, liczba monocytów 0.19 G/l, liczba bazocytów 0.03 G/l, % neutrocytów 47.5 (48.7-70.1), % limfocytów 42.4, % monocytów; ALT 91 U/l (<41); AST 43 U/l (<40); cholesterol całkowity w surowicy 195 mg/dl (nie mam podanej wartości referencyjnej), cholesterol LDL w surowicy 117 mg/dl (brak wartości). 5 wyników odbiega od normy, reszta jest blisko dolnej lub górnej granicy.

Renata GrzechociĹska

Na pewno należy przeprowadzić diagnostykę w kierunku patologii wątroby, ponieważ podwyższony jest AST i ALT. LDL i cholesterol całkowity w górnych granicach normy. Parametry morfologii niediagnostyczne, należy je odnieść do całej morfologii. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który wyda odpowiednie zalecenia.