Morfologia przy przedłużającej się żółtaczce
Witam. Proszę o interpretację wyników badań. Mój 8-tyg. syn ma przedłużającą się żółtaczkę. 2tyg. temu bilirubina całk. 4,75 mg/dl, a bezpośr. 0,8. Dzisiaj bilirubina całk.3,12, a bezpośr. 0,98.ALT 43,3, AST 55,1 GGTP 162,1; CRP <1 Fosfataza alk. ALP 385,9. Morfologia: WBC 4,85 G/l; RBC 3,74 T/l; Hematokryt 31,9%, Neutrocyty 9,7%, liczba neutrocytów 0,47 G/l, Liczba limfocytów 3,72 G/l Pozostałe wyniki morfologi w normie. Badanie ogólne moczu prawidłowe. USG brzucha prawidłowe.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podane wartości morfologii powinny zostać ocenione w oparciu o pełny wynik. Spadający poziom bilirubiny świadczy o powodzeniu stosowanej terapii. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym leczenie dziecka.