Badanie ciśnienia i tętna u 31-latka

Witam,mam pytanie dotyczące mojego cisnienia i tętna,mianowicie mam 31 lat,przy nomalnym cisnieniu i tetnie czyli ok.120/80czuje sie bardzo zle i strasznie mocno boli mnie glowa,zadne tabletki nie pomagaja,jedynie podniose sobie je kawa czy wieloma energetykami do np.150/100 czuje sie idealnie i bol znika.Dlaczego tak mam i czy ciagle bede musial sobie tak podwyzszac cisnienie,ps.zaznaczam ze cholesterol i badania krwi mam bardzo dobre,wiec niewiem co robic,prosze o pomoc,

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego. Sądzę że konieczna będzie wizyta u kardiologa i wykonanie badania usg serca. Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć.

Aleksander Ropielewski

Możliwe, żę przyczyną jest niedokrwienie mózgu. Konieczne jest zbadanie stanu ukrwienia mózgu i oceny ew. możliwości jego poprawy. W tym celu przoszę zgłosić się do internisty lub neurologa. Najpeniej konieczne będzie wykonanie USG tętnic szyjnych.