Co może być przyczyną wysokiego tętna przy ciśnieniu niskim?

Witam! Co może być przyczyną wysokiego tętna przy cisnieniu niskim np.110/85 a tętno 90 To jest przykładowe,ale cisnienie jest przeważnie niskie,a tętno wysokie. TSH,Ft4,Ft3 jest dobre tz.w normie ,cukrzycy nie mam,bolerioza ujemna,jonogram w normie.PLT 263 kreatynina 0,85 praktycznie nie ma się do czego przyczepić.opad 6 więc o co chodzi coś z kłębuszkami czy serducho .Bardzo proszę o odpowiedż.

Leki obniżające tętno muszą być przepisane przez lekarza najlepiej kardiologa. Być może warto sprawdzić kondycję serca i wykonać dodatkowe badania typu EKG lub Echo serca? W przypadku problemów z nerkami raczej rzutowało by to na ciśnienie tętnicze a nie tętno.