Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może być przyczyną wysokiego tętna?

Serdecznie witam! Co może być przyczyną wysokiego tętna 90 a nawet ponad 99,95.Ciśnienie jest niskie np,110/87 tętno 90 lub 116/85 tetno 88 czasami przy tym parcie na mocz typowo na zaburzenia rytmu.Mam 50 lat i wszystkie wyniki z krwi w normie nie mam cukrzycy,tsh,ft4,ft3 w normie,kreatynina 0.85.Biorę propranolol 20 rana i 20 wieczorem ,ale tak naprawde to mało obniża tetno ,ale z kolei ciśnienie idzie w dół.Czy są jakies nowoczesne leki (inne)które obniżają tyko tętno bardzo dziękuję
KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu

Cukrzyca a nadciśnienie

Cukrzyca to poważna choroba, który wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie całego organizmu. A jak ta choroba działa na ciśnienie? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Leki obniżające tętno muszą być przepisane przez lekarza najlepiej kardiologa. Być może warto sprawdzić kondycję serca i wykonać dodatkowe badania typu EKG lub Echo serca?

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy