Wysokie tętno przy niskim ciśnieniu

Mam wysokie tętno. min 90 - 120 i wiecej, przy niskim cisn. Maż mów mi, ze czasem w środku nocy kiedy śpie serce mi mało nie wyskoczy z piersi- wtedy 140 i wiecej. Poza tym są uczucia rozpierania w klatce (jakby gorset na zebrach) oraz mocny ucisk od splotu słon. do okoła. Mam 27 lat, w dzieciń. leczona byłam na wyp. płatka zastawki mitr., potem w wieku 19 lat rozpoznano zesp. wazowagalny mieszany. Od str. taty- babcia, stryj i brat mają wady serca, pozostali po zawałach. Proszę o poradę:)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości wymagają kompleksowej diagnostyki kardiologicznej. Proszę zatem udać się na wizytę do specjalisty kardiologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym. Do poradni kardiologicznej w ramach NFZ wymagane jest skierowanie.