Badanie cytomegalowirusa w 30. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 30 tyg ciazy i dopiero teraz lekarz zlecil mi badania na cytomegalowirusa. Igg wyszlo 300,5 (reaktywny) a igm 0,98 (niejednoznaczny bo granica jest od 0,7_<1). Co robic w takim przypadku? Czy moje dziecko moze byc chore? Proszę o odpowiedz, jestem przerazona :(

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Sądzę że konieczne jest powtórne oznaczenie przeciwciał. Badanie bardziej wskazuje na dawniejsze zakażenie, które nie jest niebezpieczne w czasie ciąży. Ale także nie można wykluczyć obecnego zakażenia dlatego sugeruje powtórzyć badanie.