Badanie histopatologiczne - czy wykryje, że zażyłam tabletki poronne?

Czy badanie histopatologiczne wykryje, że zażyłam tabletki na poronienie? Zażyłam tabletki na poronienie. W szpitalu zostało wykonane wyłyżeczkowanie jamy macicy. Jaki może być wynik takiego badania?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Badanie histopatologiczne jest to badanie mikroskopowe, odpowiednio przygotowanego, materiału cytologicznego (komórkowego) lub histologicznego (tkankowego). Wyłyżeczkowanie jamy macicy po poronieniu determinuje, że materiałem do badania będzie materiał pobrany z jamy macicy, czyli "resztki", które pozostały po poronieniu. Nie ma jednak możliwości, by badanie to wykryło, że zażyła Pani środki wczesnoporonne.